Lekáreň PharmaTop

starostlivosť o Vaše zdravie

Späť

Zdravé chudnutie

Pridané: 21.1.2014 23:23:00 Počet zobrazení: 3572

21 Január 2014

Radi by sme Vám dali zdravý zázrak na chudnutie, ale neexistuje. Ale čo tak skombinovať zdravé a účinné chudnutie? Veď je to ideálna kombinácia na chudnutie bez jojo efektu? Síce otrepané, ale účinné – ak viete ako na to!!!

Znie to až príliš jednoducho ale je to tak. Skombinujte zdravé a účinné chudnutie a nielenže schudnete, ale váhu si aj natrvalo udržíte. Okrem toho pomôžete aj Vášmu telu dostať sa do lepšej kondície. Pokiaľ schudnete zdravo a účinne, tak okrem úbytku váhy sa Vaše telo bude lepšie cítiť a podvedome to budete vnímať ako veľmi prospešné. Preto automaticky budete pokračovať v zdravom životnom štýle, ktorý si časom zamilujete.

 

Chudnutie zdravo a účinne – čo to vlastne znamená? Budem musieť jesť len klíčky a pšeno a cvičiť 6 krát v týždni? Nie – ide len o zmenu návykov a dodržanie pravidiel! Tak aké je to vlastne zdravé a aké účinné chudnutie?

 

Zdravé chudnutie – chudnutie zdravo

V prvom rade zdravé chudnutie začína zlepšeným pitným režimom, čím pomôžete telu zbaviť sa odpadových látok (schudnete prvé kilá). Pokiaľ chcete zdravo schudnúť, vypite denne aspoň 2 litre tekutín – vynechajte sladené nápoje. Káva, alkohol, mlieko,… sa nepočítajú.


Je dôležité príjmať dostatok živín a antioxidantov – pomôžete organizmu pri regenerácii a obnove buniek, a tým zlepšíte vitalitu svojho tela. Ak chcete zdravo schudnúť, resp. ak chcete absolvovať zdravé chudnutie, mali by ste zjesť denne také množstvo vitamínov, ktoré zodpovedá 5 kúskom zeleniny alebo ovocia – ale pozor na kalórie. Uznávam , nie je to jednoduché ale zdravie je priorita. Môžete si pomôcť kvalitnými doplnkami stravy. Ale ani s doplnkami stravy to nepreháňajte. 


Jedzte dostatok bielkovín – najlepšie rastlinných. Skúste denne zjesť aspoň 1 gram bielkovín na kilogram Vašej hmotnosti. Ak Vážite 80 kíl, skúste denne zjesť 80 gramov bielkovín.
Zdravé chudnutie, resp. zdravo schudnúť znamená, že do svojho denného režimu zaradíte aj pohyb – optimálne 3 krát v týždni aspoň po 45 minút.


Zhrnutie – zdravé chudnutie znamená, že po jeho absolvovaní bude Vaše telo nielen chudšie ale aj zdravšie. Nie je to najľahšie ale dá sa zdravo schudnúť. 

 

Účinné chudnutie

2-5 kíl mesačne. To znamená účinné chudnutie. Ak schudnete viac, pravdepodobne to bude zo svalov, čo už neznamená účinné chudnutie. Prečo? Pokiaľ Vám ubúdajú výraznejšie svaly, znamená to, že sa Vám spomalí metabolizmus. To neskúr spôsobí, že budete náchylný na opätovné priberanie.
Znamená jesť pravidelne a chudnúť. Nepravidelná strava alebo hladovanie výrazne spomaľuje metabolizmus.


Účinné chudnutie ďalej znamená vytvorenie si správnych návykov (zvykov) v oblasti zdravého životného štýlu. Zvyk je železná košeľa – či už je dobrý alebo zlý.


Preto iba ak skombinujete účinné a zdravé chudnutie, tak natrvalo schudnete.

 

zdroj: schudnutie.peknetelo.eu

Diskusia

(0 komentárov)
Žiadne komentáre
Prevadzkovateľ: PharmatopIII,s.r.o., IČO: 44657382, DIČ: 2022831294, IČ DPH: SK2022831294, Zápis v OR Okresného súdu Bratislava I, oddiel Sro, vložka číslo: 57876/B

Prihlásenie